Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548 avideo@avideo.lv

Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548
avideo@avideo.lv

Jāņa Strazdiņa privātprakse

Trešdiena, 06 Septembris 2017

Alkohola, narkotiku vai azartspēļu atkarība - mūsdienu problēma. Daudzi neiztur slodzi un cenšas aizbēgt no realitātes ar dopinga palīdzību. Šāds veids tikai sākotnēji šķiet brīnumains. Visbiežāk tas ir vienvirziena ceļš. Atrast atpakaļceļu ir ļoti sarežģīti. Agri vai vēlu atkarīgs cilvēks vai tā radinieki sāk saprast, ka bez medicīnas iejaukšanās viņi nevarēs uzvarēt kaiti . Šeit ir jāizdara izvēle. Atveriet jebkuru avīzi vai internetu – jūra narkologu un okeāns ārstēšanās metožu. Visizplatītākā metode ir kodēšana. Taču, ja alkohola un narkotiku lietošana ir bēgšana no realitātes, tad ampulas iešūšana vai medikamenta ievadīšana ķermenī - tā ir aiziešana no izveseļošanās. Šāda metode ir efektīva nelielu laika periodu. Tā uzskata dakteris Jānis Strazdiņs.

Vairāk kā četrdesmit gadus viņš pēta dažādas alkoholisma un narkomānijas ārstēšanas metodes un apliecina, ka bailes nomirt – nav labākais atkarību apkarošanas veids. Saslimšanu provocē procesi, kas rodas bioloģiskajā, sociālajā un psiholoģiskajā līmenī. No tā izriet, ka arī ārstēšanai jābūt pakāpeniskai. Dakteris sāk darbu ar psiholoģiskās palīdzības sniegšanas pacientam. Pirms medikamentozās ārstēšanas uzsākšanas, vajag nostiprināt slimnieka motivāciju, atrast stimulu, iemeslu un pat sapni, kura dēļ slimnieks uzsāks cīņu ar sevi. Pēc tam tiek pielietoti preparāti, kas palīdz pārvarēt vēlmi ieņemt kārtējo dozu. Šīs unikālās zāles atjauno izjaukto smadzeņu darbību.

Dakteris Strazdiņš: "Smadzenēs ir kateholamīnu sistēma. Tie ir četri savienojumi, kas ietekmē mūsu psihi: serotonīns, dofamīns, gamma-amino eļļas skābe un opiāts. Alkohols un citas narkotiskas vielas iejaucas viņu vielmaiņā".

Dakteris Strazdiņš apliecina, ka visas atkarības var izārstēt. Taču no dopinga nāksies atteikties uz visu mūžu. Bijušais alkoholiķis nekad nevarēs atgriezties dzīvē, kad viņš spēja dzert ar mēru un tikai svētkos. Jaungada šampanieša glāze tiek aizstāta ar minerālūdeni vai sulu. Tāpat arī narkomānam vajag aizmirst pat par visvieglāko narkotiku lietošanu. Šīs kaites līdzinās alerģijai. Alergēns nedrīkst nokļūt ķermenī. Atveseļošanās ceļš nav viegls, bet dzīve ir tā vērta, lai ietu pa to.

Narkologa Jāņa Strazdiņa
privātprakse
Aptiekas iela 7/9, Rīga
tālr. 20 385 711

Ziņas

Par portālu

Rubrikas