Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548 avideo@avideo.lv

Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548
avideo@avideo.lv

Ienesīgas investīcijas

Trešdiena, 14 Aprīlis 2021

Latvijā izveidota pirmā pūļa finansējuma (crowdfunding) platforma nekustamā īpašuma jomā – ‘Bulkestate.com’. Kā informē platformas vadītājs Igors Puntuss, nepilnu trīs darba nedēļu laikā platforma ir savākusi 60 000 eiro lielas investīcijas dzīvojamajam namam Rīgā, Ernestīnes ielā. ‘Bulkestate.com’ darbu sāka pērn 12. decembrī. Portāla īpašniece ir firma ar Latvijas kapitālu – ‘LP Private Property’. Šī uzņēmuma īpašnieki ir Karlīna Skalberga (55,6%), Igors Puntuss (27,91%) un Mārtiņš Zutis (16,49%).‘LP Private Property’ reģistrēta 2015. gada aprīlī, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 9500 eiro, liecina ‘Firmas.lv’ informācija. ‘Bulkestate.com’ ir platforma, kas apvieno nekustamā īpašuma īpašniekus un potenciālos investorus, kuri ir gatavi finansēt konkrētu projektu un gūt peļņu, kas pārsniedz banku piedāvātos noguldījumu procentus, informēja Puntuss. Investors var būt ikviens interesents, jo minimālais ieguldījums ir 50 eiro. “Platformā ‘Bulkestate.com’ tika piedāvāts investīciju objekts – daudzdzīvokļu nams Ernestīnes ielā 37. Līdzekļu vākšanas termiņš tika noteikts līdz 31.decembrim, un nepieciešamā investīciju summa - 60 000 eiro tika savākta noteiktajā termiņā,” informēja Puntuss.
Projekta ienesīgums veidoja 15% gadā. Investīciju atgūšanas termiņš ir 2017. gada 1. jūlijs. Minimālā ieguldījuma summa – 50 eiro. Kā rāda statistika, investorus šis objekts ieinteresēja jau kopš pirmās interneta platformas darba dienas. Kopumā projektā iesaistījās ap 150 investoru.
“Saskatām lielas perspektīvas saistībā ar pūļa finansējuma platformas ‘Bulkestate.com’ lomu Latvijas nekustamā īpašuma tirgus attīstībā. Jau tuvākajā laikā mēs piedāvāsim virkni jaunu un interesantu investīciju projektu, kas varētu ieinteresēt vēl plašāku investoru loku,” norādīja Puntuss.
Tas nozīmē, ka izdevība līdzdarboties projektos ar 10-15% ienesīgumu gadā rodas arī tiem cilvēkiem, kuri ir gatavi ieguldīt dažus simtus eiro. Piemēram, ja platformas ‘Bulkestate.com’ dalībnieks ieguldīs 300 eiro, viņš varēs nopelnīt no 30 līdz 45 eiro,” skaidroja ‘BDO Latvia’ partnere Vita Liberte.
“‘Bulkestate.com’ projekts pozitīvi ietekmēs Latvijas nekustamā īpašuma tirgu, jo tas ļaus palielināt tirgus likviditāti. It īpaši tas attiecas uz dzīvojamā nekustamā īpašuma segmentu. ‘Bulkestate.com’ ir viens no piemēriem, kas pierāda, ka tehnoloģijas spēj pozitīvi ietekmēt tirgu. Turklāt jāņem vērā, ka projekts atrodas sākuma stadijā, ir ieplānota nopietna attīstība, tostarp dzīvokļu īres segmentā,” uzskata ‘Ober-Haus Real Estate Latvia’ investīciju daļas pārstāvis Žanis Launags.
No www.labsoflatvia.com

Ziņas

Par portālu

Rubrikas