Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548 avideo@avideo.lv

Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548
avideo@avideo.lv

Mihaila Malkijela Fonds

Sestdiena, 08 Maijs 2021

Ķirurgs, kurš veicis neskaitāmas operācijas, labāk kā jebkurš cits izprot rehabilitācijas nozīmi pēc ķirurģiskas iejaukšanās. Dakterim rūp pacientu liktenis, tāpēc viņš ir izveidojis savu privāto fondu, lai palīdzētu slimniekiem atlabt pēcoperācijas periodā. “Jaunķemeru” ārstu pieredze un profesionālisms, ka arī kūrortpilsētas vide – tā ir lieliska kombinācija, lai sniegtu efektīvu medicīnisko palīdzību.
Neiroloģisko, kardioloģisko, ortopēdisko, onkoloģisko slimību pacienti ik dienu griežas pēc palīdzības rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri”. Tomēr trūkst vienas komponentes – finansiālā atbalsta. Daktera Malkiela pilnīgā ziedošanās savai lietai izpaužas ne tikai kā darba pienākumu veikšana, bet arī kā finansiāli izdevumi, jo fonds tika izveidots tikai ar paša daktera naudas līdzekļiem.
60 000 eiro, kuri bija nepieciešami volejbola laukuma izbūvei, kā arī līdzekļi rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai, netika iegūti no valsts vai pašvaldības iestāžu budžeta, bet gan daktera Malkiela personīgajiem līdzekļiem. Jūrmalas dome atbalsta fonda darbību, tomēr uzsver, ka pašvaldības budžets nav paredzēts šādu organizāciju finansiālai atbalstīšanai.
Pēc Jūrmalas domes versijas, katrs pilsētas iedzīvotājs, neatkarīgi no ienākumu lieluma, var izmantot Labklājības pārvaldes pakalpojumus veselības uzlabošanai. Tomēr medicīniskie pakalpojumi daudziem maznodrošinātajiem joprojām ir nepieejami.
Labklājības departamenta vadītājas Laimas Grobiņas vārdu patiesumu neviens neapšauba. Problēmas ir sistēmā. Tā nav izveidota, lai paaugstinātu cilvēku labklājību, bet gan audzētu pašu labklājību. Jau trešais pilsētas mērs – Gatis Truksnis, tiek turēts aizdomās finansu mahinācijās, pēc kukuļņemšanā tiesātā Jura Hlevicka un tādā pašā noziegumā apsūdzētā Raimonda Munkevica. Tāpēc sistēmas dalībnieka skatījums tik ļoti atšķiras no tā, ko redz, jūt un saprot cilvēki, kuri ir ārpus šīs slēgtās sistēmas. Slēgtās, tāpat kā tautas kalpu durvis Jūrmalas dome.

Ziņas

Par portālu

Rubrikas