Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548 avideo@avideo.lv

Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548
avideo@avideo.lv

Dižciltīgi tīršķirnes suņi. LKF

Trešdiena, 07 Aprīlis 2021

Avots: delfi.lv

Izvēloties ņemt audzināšanā kādu no šķirnes suņiem, vienmēr jāpatur prātā tās funkcijas un uzdevumi, kuru veikšanai šķirne tikusi izveidota. Katrai no suņu šķirnēm ir raksturīgas īpatnības, kuras jāņem vērā, novērtējot fizisko un psiholoģisko suņa piemērotību jūsu ģimenei.

Ir grūti iedalīt suņu šķirnes grupās, jo vairums suņu mainījuši savas "profesijas", kļūstot par ģimenes draugiem. Tomēr, lai novērtētu suņa iedzimtās tieksmes, jāzina, vai viņš pieder pie azartiskajiem medību suņiem, uzticamajiem darba suņiem vai klēpja sunīšiem, kas allaž bijuši cilvēkiem līdzās kā kompanjoni un laika kavētāji.

Mūsdienās suņi visbiežāk vairs netiek nodarbināti tajā darbā, kuram tika audzināti, bet kļuvuši par mājas mīluļiem. Neskatoties uz mūsdienu laisko dzīvesveidu, to instinkti saglabājas un var izpausties visnegaidītākajos brīžos. Ar to ir jārēķinās, iegādājoties šķirnes suni.

Situācija ir vēl neskaidrāka ar bezšķirnes suņiem, jo neviens nezina, kādas asinis plūst to dzīslās un kas izaugs no mazā, mīlīgā kucēna – mazs, mīļš krancītis vai liels plušķains zvērs. Vislabākais veids, kā noteikt kucēna iespējamo izskatu un raksturu, ir iepazīties ar tā vecākiem. Tomēr arī visparastākais krancis pat vēl vairāk par dižciltīgu tīršķirnes skaistuli spēj novērtēt cilvēka sniegto mīlestību un atbildēt ar sirsnīgu pieķeršanos savam saimniekam.

Mūsdienās, kad vairums suņu vairs nepilda šķirnes vēsturiskos uzdevumus, bet daudzu vienīgais darbs ir saistīts ar izstāžu ringiem, par prioritāti tiek izvirzīts eksterjers. Pieprasītāko šķirņu suņu audzēšanā tas noved pie neprasmīgas dzīvnieku pavairošanas komerciālos nolūkos, nodarot ļaunumu to veselībai.

Raksta tapšanā izmantota "Suņu avīze".

Ziņas

Par portālu

Rubrikas